|
Home Infotheek Archief Bomennieuws archief
Bomennieuws archief
Zomer 2006
Op de omslag:
Bloem van de tulpenboom, Liriodendron tulipifera foto: Bomenstichting)
In dit nummer …
-
Meer dan houten jassen ...
Redacteur Aart de Veer bezocht Will Schropp, een markant houtkunstenaar. Will kreeg bekendheid door zijn bedrieglijk echt lijkende, houten jassen. Maar hij kan veel meer. De rode draad in zijn werk is 'leven'. Gebruikmakend van de stam van de boom symboliseert hij het begin van leven.
-
Gerechtsbomen
Eeuwenlang vond de rechtspraak onder bomen plaats. Het is voor een deel gissen naar keuzes en gebruiken, maar duidelijk is dat bomen een onlosmakelijke band hebben gehad met de ontwikkeling van de rechtspraak. Mr. Bas Visser verzamelde de afgelopen jaren gegevens over gerechtsbomen en locaties en vat deze samen.
-
Liriodendron tulipifera, de tulpenboom.
Ongeveer 1% van het aantal objecten in het Landelijk Register van Monumentale bomen in Nederland is tulpenboom. Zowel bladeren als bloemen zijn opvallend aan deze boom uit het westen van de Verenigde Staten. Florentine van Eeghen en Roelof Jan Koops belichten wetenswaardigheden van deze soort.
|
|
|
|